Brak zębów – implanty zębów czy całkowite uzupełnienie protetyczne?

Jakie objawy wskazują na to, że najlepsze będzie leczenie kanałowe?
9 marca, 2021
Odbudowa zębów na implantach
10 marca, 2021

Całkowity brak zębów, czyli bezzębie to przypadek wyjątkowy, gdzie trzeba udać się do dentysty. Bezzębie powoduje nie tylko dyskomfort, ale też ujemnie oddziałuje na zdrowie dziąseł. Polecane w tej sytuacji leczenie protetyczne zwraca funkcje narządu żucia oraz umiejętność prawidłowej artykulacji głosek (usuwa seplenienie). Jaką techniką zatem przywrócić z powrotem estetykę uśmiechu oraz zdrowie?

Zajmujący się protetyką stomatolodzy mają parę metod, chociaż przeważnie wybieranymi sposobami są implanty lub zastosowanie protezy całkowitej. Chociaż te sposoby nieźle ukrywają bezzębie, posiadają zarówno plusy i minusy. Czasami korzystanie z protezy może być niewłaściwe z uwagi na na przykład nietypowe cechy anatomiczne szczęki. Protezy te z czasem się niszczą. Co parę lat powinno się je wymienić, ponieważ z czasem nie są już tak dopasowane, jak na początku.

Zastosowanie implantów z kolei zabiera sporo czasu, chociaż efekt jest długotrwały, bo przy odpowiedniej higienizacji, może utrzymać się nawet do końca życia. Odbudowa funkcjonalności jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie zajmujące więcej czasu z uwagi na na konieczność osadzenia implantu w kości żuchwy lub szczęki. Zaaplikowany implant przed założeniem korony, która będzie zastępowała ząb, musi scalić się z tkankami i kośćmi. Dopiero po tym czasie można podejmować dalsze leczenie protetyczne.

Decydując między aplikacją implantów, a całkowitą protezą warto postawić na komfort i wygodę.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok