Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?

Zgrzytanie zębami w nocy
17 lutego, 2021
Oparcie całkowitej protezy na implantach
18 lutego, 2021
Pokaż wszystkie

Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły skutkują procesem gojenia tkanek. Obecnie, technologia pozwala dentystom na użycie metod, które w widocznym stopniu wspierają regenerację. Jednym z lepszych rozwiązań jest użycie fibryny bogato-płytkowej PRF. Taka fibryna jest powłoką wytwarzaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zamieszczone wewnątrz niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na naprawę komórek. Zastosowanie fibryny wspiera gojenie oraz leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Taka metoda ma w stomatologii szerokie przeznaczenie. Wśród wielu różnych świetnie sprawdza się w ciągu zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej albo zabiegach naprawczych. Taka metoda jest efektywna także w czasie leczenia komplikacji po ekstrakcji zęba, recesji dziąsła czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej tak poważne zabiegi stomatologiczne są znacznie bezpieczniejsze i łatwe do wyleczenia.

Z reguły z jednej próbki pobranej krwi można wytworzyć od trzech do aż 7 fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego wirowania i opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w 100% zgodne i naturalne.

Komentarze są wyłączone.

Używamy cookies, aby zapewnić, że damy Ci najlepszą jakość na naszej stronie internetowej.
Ok